לימודי ציור – לשלב תחביב עם מקצוע

חולמים לצייר ולהציג את הציורים בתערוכה שפרטית משלכם? בשנים האחרונות נדמה כי רבים חולמים לצאת מהחדר ולהדגיש את הפן היצירתי בהם באמצעות אמנות הציור. לימודי ציור מאפשרים לשלב מקצוע עם תחביב. בינינו, בעולם המהיר בו אנו חיים נדמה כי אין יותר טוב מזה..

מה כוללים הלימודים ומה חשוב לדעת בבחירת מוסד לימודים- בכתבה הבאה.

מהם לימודי ציור

לימודי ציור מקנים ללומדים יסודות מעשיים לציור בצבע באמצעות עבודה עם צבעי שמן. במסגרת הלימודים הלומדים יתרגלו את השלבים השונים עד לקבלת היצירה הסופית. אם רצונכם לשלב תחביב עם מקצוע, הרי ההמלצה היא להתחיל בקורס בסיסי שיאפשר להכיר את טכניקות הציור ואת הדמויות בעולם הציור בזמננו.

  • היכרות עם החומרים וסביבת העבודה: על מנת לשפר את טכניקת הציור במסגרת הקורס נערכת היכרות עם חומרים שונים והכרת סביבת העבודה

  • ערבוב צבעים: על מנת ליצור ציור מלא צבעים יש להכיר את סקאלת הצבעים.

  • רישום במכחול.

  • עבודה בשכבות.

  • בניית קומפוזיציה.

עידוד חיפוש חופשי

לימודי ציור מאפשרים ללומדים היכרות עם הציירים הפועלים כיום בעולם הציור תוך אפשרות שילוב של גישות שונות לציור במטרה לפתח את שיטת העבודה הייחודית לכל תלמיד. הקורס מהווה מסגרת אשר בה יהיה ניתן ללמוד להביא לידי ביטוי את הכישרון הקיים בכל אחד.

 כיצד תבחרו את המקום המתאים

ההחלטה לשלב תחביב ומקצוע ביחד עשויה להיות נפלאה עבורכם, אך לצד רמת ההתרגשות חשוב מאד לבחון את מוסדות הלימוד השונים על מנת לקבל את ההחלטה המתאימה. לימודים למקצוע אינם דומים ללימודים לשם תחביב ולכן חשוב מאד לתת את הדגש על מספר פרמטרים:

איכות ההוראה

איכות המורים מהווה פרמטר מרכזי בבחירת מקום לימודים. בשל התפתחות הענף בארץ, לא חסרים מורים נפלאים ולכן חשוב לשים את הדגש על מורים איכותיים שיתנו לתלמידים להביע את קולם הייחודי.

מבנה הכיתות

לצד דגש על הוראה ייחודית חשוב מאד לתת מקום גם למבנה הכיתות. מבנה כיתות צפוף עשוי להעיד על צפיפות ואי יכולת ללמוד. לעומת זאת, מקום מרווח יגרום לתלמידים רצון להגיע וללמוד.

התייעצו עם אחרים

מתלבטים באשר לבחירת מקום לימוד?  מוזמנים להתייעץ עם אחרים באשר למקום לימודים. התייעצות עם אחרים תסייע לכם בקבלת ההחלטה החשובה באשר לבחירת מוסד לימודים בשנים הקרובות.

בוגרים מפורסמים

בשל העובדה כי מדובר בשילוב של תחביב כולל מקצוע הרי יש דרך אחת לבחון את מידת ההצלחה של הקורס- האם יצאו מהקורס תלמידים מפורסמים בעלי שם בעולם הציור. כולנו יודעים כי שם מוכר פותח דלתות ולכן חשוב מאד לבחון היטב את מוסדות הלימוד ולראות את רשימת הבוגרים. יש להניח כי מוסד לימוד בו מופיעים בוגרים מפורסמים ימשוך את העין בהשוואה למוסד לימוד אחר.